+48 85 661 09 33

Komunikacja miejska

BKM

 – Białostocka Komunikacja Miejska, umożliwia przejazdy po całym mieście dzięki 42 liniom autobusowym dziennym oraz 6 nocnym. Dzienne linie autobusowe kursują przez 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Linie nocne kursują tylko w weekendy – w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

4cb6acb86e3cc_o,size,933x0,q,70,h,dc0712
0
48

Linii komunikacyjnych

0
430

Nowych autubusów

0
6

Nocnych linii

12

BILETY PAPIEROWE

Jeżeli za środek transportu wybierzesz komunikację miejską, pamiętaj, że obowiązuje Cię zakup biletu. Bilety sprzedawane są w punktach sprzedaży biletów BKM (ich adresy znajdziesz tutaj), w większości sklepów spożywczych na terenie miasta, kioskach ruchu, możesz je kupić także u kierowcy w autobusie. Gdy już masz bilet, musisz go skasować w autobusie. W Białymstoku oprócz zwykłych papierowych biletów obowiązuje również e-karta, którą możesz sobie wyrobić w punktach Białostockiej Komunikacji Miejskiej. E-karta daje Ci możliwość doładowania biletu na cały miesiąc lub na 3 miesiące, możesz też doładować tak zwaną „portmonetkę” i kasować z niej pojedyncze bilety.

21

E-KARTA

Aby otrzymać e-kartę musisz najpierw wypełnić wniosek.   Wypełnione wnioski z dołączonym aktualnym papierowym zdjęciem w formacie legitymacyjnym (rozmiar: 45×35 mm.) opisanym numerem PESEL można złożyć w Punktach Obsługi Klienta BKM: w siedzibie BKM przy ul. Składowej 11 lub w punkcie przy ul. Lipowej 16. Do siedziby BKM można przynosić też zdjęcia w formie elektronicznej np. na pendrive, CD lub dyskietce. Lista punktów sprzedaży znajduje się tutaj.   Pamiętaj, że w autobusach MPK są dwa rodzaje kasowników – do biletów papierowych i do e-kart.   Bilet normalny (obowiązuje Cię, jeśli nie posiadasz żadnej ulgi w postaci legitymacji szkolnej lub studenckiej)   Bilet ulgowy (obowiązuje Cię, jeśli posiadasz ważną legitymację szkolną lub studencką)

ROZKŁAD JAZDY:

www.bstok.pl/mpk

Bilet jednorazowy

 • normalny – 2,80 zł
 • ulgowy – 1,40 zł

Kupując ten bilet możesz użyć go jednorazowo w wybranej linii autobusowej

Bilet 3 dniowy weekendowy

 • normalny – 16 zł
 • ulgowy – 8 zł

Kupując ten bilet w piątek możesz używać go przez 3 dni weekendu, tzn. piątek sobotę i niedzielę niezależnie od numeru linii autobusu którym jedziesz.

Bilet trzymiesięczny

 • normalny – 230 zł
 • ulgowy – 115 zł

Kupując ten bilet powinieneś mieć wyrobioną e-kartę. Bilet nabijany jest na karcie w punkcie sprzedaży i upoważnia do przejazdu wszystkimi liniami autobusowymi w ciągu trzech miesięcy.

Bilet 24- godzinny, potocznie zwany dobowym

 • normalny – 10 zł
 • ulgowy – 5 zł

Kupując ten bilet możesz używać go przez 24 godziny od jego skasowania w autobusie, niezależnie od numeru linii autobusu którym jedziesz.

Bilety okresowe imienne

 • normalny – 80 zł
 • ulgowy – 40 zł

Kupując ten bilet powinieneś mieć wyrobioną e-kartę. Bilet nabijany jest na karcie w punkcie sprzedaży i upoważnia do przejazdu wszystkimi liniami autobusowymi przez cały miesiąc.

Strefy taryfowe

2

W białostockiej komunikacji miejskiej obowiązują dwie strefy taryfowe:

W białostockiej komunikacji miejskiej obowiązują dwie strefy taryfowe:

 • Strefa I – jest to obszar miasta Białystok
 • Strefa II – są to obszary poza miastem, gdzie dojeżdża komunikacja miejska

Pamiętaj, że jeśli chcesz wyjechać za miasto musisz kupić dodatkowy bilet na II strefę.   Mapę przystanków granicznych pomiędzy dwiema strefami znajdziesz tutaj.

Dla tych, którzy za środek transportu zamierzają wybrać transport miejski, polecamy również oficjalną stronę białostockiej komunikacji miejskiej. Znajdują się na niej wszystkie informacje dotyczące rozkładu autobusów, cen biletów oraz karty miejskiej.

Białostocka Komunikacja Miejska