+48 85 661 09 33

O BIAŁYMSTOKU

Białystok to miasto posiadające miano miasta wielu kultur, wyznań i narodowości, na co wpływ ma jego położenie oraz uwarunkowania historyczne. Bogate dziedzictwo kulturowe ukształtowało specyficzny charakter miasta i stało się inspiracją do działań kulturalnych i naukowych.   Białystok to miasto bardzo dobre do życia, które wciąż się rozwija, co sprawia, że jest przyjazne młodym i aktywnym ludziom, zarówno w sferze kształcenia jak i rozwoju zawodowego. Białostockie uczelnie kształcą 35716 studentów różnych kierunków, w tym 1100 to studenci z zagranicy.   Bliskie położenie granicy z Białorusią, dogodny transport z zagranicy, różnorodność oferty edukacyjnej i wysoka jakość kształcenia, sprawiły, że co roku coraz więcej młodych ludzi z Białorusi, Ukrainy a nawet Rosji wybiera Białystok za swoje miasto akademickie.   Zapraszamy na wirtualny spacer po Białymstoku – zapoznaj się z ofertą kulturalną i turystyczną.

N

a kilkunastu uczelniach studiuje ok 45,5 tysiąca osób, co plasuje miasto na pozycji jednego z większych ośrodków akademickich w Polsce. Dużym dorobkiem mogą pochwalić się cenione od lat uczelnie państwowe. Przykładowo Uniwersytet Medyczny w Białymstoku może pochwalić się jednym z najbardziej profesjonalnym  i nowoczesnym zapleczem technicznym w Polsce.

B

iałystok może także pochwalić się zbiorem dzieł w bibliotekach i czytelniach. Największe z nich to Książnica Podlaska oraz Biblioteka Uniwersytecka. Z pewnością ułatwiają one młodym studentom zdobywanie wiedzy w tym mieście. Na uczelniach dużą popularnością cieszą się koła naukowe, agendy, i najróżniejsze sekcje studenckie, które pozwalają realizować swoje pasje.

ODKRYJ BIAŁYSTOK

Portal www.odkryj.bialystok.pl to baza informacji o naszym mieście, szlakach, punktach turystycznych, lokalach gastronomicznych oraz innych atrakcjach.